Menu Close

Praūžė teatro savaitė

Teatro festivalis šiais metais vyksta jau 25 kartą.  Teatro savaitės tradicijos įstaigoje gilios ir reikšmingos. Dalyvaudama ,,Rūtos” bendruomenė teatre  geriau save pažįsta, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius. Vaikai žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius,  supranta, kad yra ne vieni, kad ir kiti bendraamžiai taip pat kartais patiria tas pačias emocijas: liūdesį ir džiaugsmą, pyktį ar nusivylimą. Tai yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją.

Kovo 27 dieną  minima tarptautinė teatro diena. Šia proga kovo 18-22 d. darželyje vyko Teatro festivalis, kuris pakvietė vaikus leistis į nepamirštamą teatro pasaulį. Teatro savaitės  tikslas – siekti, kad vaikai  susidomėtų teatru, pajustų jo galimybes, lavintų vaizduotę, nugalėtų scenos baimę. Šiais metais  vaikai turėjo galimybę susipažinti su spektaklio kūrimo procesu,  patys tapti aktoriais, pasakų bei inscenizacijų personažais.

Teatro festivalio ,,Rūtos šakelė” repertuaras 2024:

,,Petriukas vabalų karalystėje”-,,Žvirbliukai”;

,,Vaivorykštės draugai”-..Pelėdžiukai”;

,,Kiškis ir lapė”-,,Žiogeliai”;

,,Zuikis puikis”-,,Drugeliai”;

,,Linksmųjų paršelių nuotykiai”-,,Nykštukai”;

,,Kiškis ir vilkas”-,,Kiškučiai”.

Svečiuose lankėsi Panevėžio   ,,Voveraitė” mokytojai su spektakliu ,,Kaimynė už kampo”,kuris mokė visus didesnės tolerancijos.

Smagu, kad teatro savaitė kiekvienais metais vaikams suteikia daug džiugių akimirkų, leidžia gėrėtis draugų ir savo gebėjimais, pasitelkiant įvairias menines raiškos priemones (judesį, žodį, balso intonaciją).

Teatro šakelė šiais metais atiteko ,,Nykštukų” grupės jauniesiems aktoriams, jų tėveliams ir pedagogams. Geriausio aktoriaus titulas atiteko Augustui iš ,,Žvirbliukų”, o aktorės – Žiedūnei iš ,, Žiogelių” grupių. Buvo pastebėti ir įvertinti  ne tik pirmaplaniai , bet ir antraplaniai mažieji aktoriai-Ema ir Titas. Sakome nuoširdų Ačiū  meninio ugdymo mokytojai Rimantai, visoms mokytojoms,vaikams, jų tėveliams, kad Teatro festivalis vyko kaip pačiame tikriausiame teatre.

Akimirkos iš teatro festivalio