Menu Close

Mokomės, mokomės…

Šią savaitę rinkomės projekto ,,Colorful emotions”veiklose (#Interreg). Projekto veiklos apima žinių, įgūdžių ir infrastruktūros, reikalingos kuriant įtraukiojo ugdymo aplinką visiems vaikams, įskaitant specialiųjų poreikių turinčius vaikus, kūrimą. Todėl  organizuojami specialūs mokymai pedagogams, teikiamos žinios apie pritaikomas medžiagas ir įrangą, moksliškai įrodytos efektyvios metodikos ir terapijos, taikomos dirbant ir ugdant specialiųjų poreikių turinčius vaikus (hiperaktyvumo, judesio ir elgesio sutrikimų, autizmo), bus integruotos į kasdienį partnerių pedagogų darbą. Darželių bendruomenės įtraukimas ir bendradarbiavimas su partneriais padės sukurti įtraukesnę ir palankesnę mokymosi aplinką visiems vaikams. Bus teikiama psichologinė pagalba darželių mokytojoms ir bendruomenei kaip priemonė, padedanti susidoroti su emociniais iššūkiais, kurie gali kilti dirbant su specialiųjų poreikių vaikais ir su tuo susijusiomis aplinkybėmis.
Bet pirmiausia būtina padėt sau: kaip ,,neperdegti ‘’ darbe ir atnaujinti savo žmogiškuosius resursus, ir kodėl to nepadaryti su tos srities profesionale:psichologe-psichoterapeute, Mindfulness mokytoja, lektore, CBT, MBCL supervizore Lina Bagdonavičiene, kuri teigia: ,,Gyvenimas nuolat keičiasi, dėl to iškyla įvairiausių keblumų. Šiuolaikiniame pasaulyje daug materialių dalykų, jie palengvina mūsų buvimą čia, tačiau nesuteikia to, ko trokštame. Susiduriame su baimėmis, nerimu, įtampomis, patiriame stresinių būsenų. Tai daro tiesioginę įtaką mūsų fizinei bei psichinei sveikatai. Psichologiniai sunkumai dažnai užklumpa netikėtai, kai mes esame jiems nepasiruošę, todėl ypač svarbu lavinti gebėjimus būti išmintingiems, sąmoningiems ir dvasingiems. Kai protą temdo neigiami jausmai, pavyzdžiui, pyktis, neapykanta, pavydas, mes prarandame gebėjimą valdytis, sveikai mąstyti, taip pat netenkame gebėjimo būti laimingiems… Būtina valdyti savo protą, kad galėtume gyventi tiesiog ramiai. Sunkumai, pasitikti ramiu, aiškiu protu, gali būti sėkmingai įveikti. Psichologinius sunkumus galima nugalėti lavinant gebėjimą įžvelgti skirtumus, taisyti klaidas, ieškant jėgų, kurios leistų su tais sunkumais išgyventi ar tiesiog juos įveikti”.
Mokymuose dalyvavo mūsų įstaigos pedagogai ir partneriai iš Visagino lopšelio-darželio ,,Auksinis gaidelis”. Dalyviai mokėsi atsipalaidavimo technikų, įsisamonimo praktikų,  pildė ,,Bendravimo poreikių” darbalapius, atliko ,,Rolės” žaidimo praktiką. Po šių mokymų jautėmės kiek pavargę, bet suradę atsakymus į  rūpimus klausimus. Lauksime nekantriai mokymų tęsinio.