Psichologė Lina Bagdonavičienė vedė birželio 12 dieną nuotolinius mokymus, kurių metu padėjo susidoroti su emociniais iššūkiais, kurie kyla dirbant su specialiųjų poreikių vaikais ir su tuo susijusiomis aplinkybėmis. Projekto veiklose taip pat buvo numatyti psichologinio atsparumo mokymai tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu mūsų įstaigos mokytojams ir socialiniams partneriams iš Visagino „Auksinis gaidelis“.
Psichologė-psichoterapeutė, Mindfulness mokytoja, lektorė, CBT, MBCL supervizorė Lina Bagdonavičienė teigia: „Gyvenimas nuolat keičiasi, dėl to iškyla įvairiausių keblumų. Šiuolaikiniame pasaulyje daug materialių dalykų, jie palengvina mūsų buvimą čia, tačiau nesuteikia to, ko trokštame. Susiduriame su baimėmis, nerimu, įtampomis, patiriame stresinių būsenų. Tai daro tiesioginę įtaką mūsų fizinei bei psichinei sveikatai. Psichologiniai sunkumai dažnai užklumpa netikėtai, kai mes esame jiems nepasiruošę, todėl ypač svarbu lavinti gebėjimus būti išmintingiems, sąmoningiems ir dvasingiems. Kai protą temdo neigiami jausmai, pavyzdžiui, pyktis, neapykanta, pavydas, mes prarandame gebėjimą valdytis, sveikai mąstyti, taip pat netenkame gebėjimo būti laimingiems… Būtina valdyti savo protą, kad galėtume gyventi tiesiog ramiai. Sunkumai, pasitikti ramiu, aiškiu protu, gali būti sėkmingai įveikti. Psichologinius sunkumus galima nugalėti lavinant gebėjimą įžvelgti skirtumus, taisyti klaidas, ieškant jėgų, kurios leistų su tais sunkumais išgyventi ar tiesiog juos įveikti“.
Mokymuose dalyviai susipažino su atsipalaidavimo technikomis, schemų terapijomis, sąmoningumo ugdymu Mindfulness. Pokalbių kambariuose dalinosi savo pedagogine ir psichologine patirtimi.
Tikimės, kad rudenį į naujus darbus grįšime psichologiškai atsparesni stresui.
Akimirkos iš mokymų