Menu Close

Tolerancijos diena

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – namas. Pasirinktas simbolis skirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje, kur kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje, tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tolerancijos dieną kviečiama diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų, taip pat naudojant pavyzdžius iš istorijos. Šiais metais minint Tolerancijos dieną, raginama kalbėti apie Ukrainoje vykstantį karą, nes viena jo priežasčių – netolerancija kitai tautai, valstybei, siekiančiai gyventi nepriklausomai ir laisvai. „Neretai priimama, kad daugelis vertybių, pavyzdžiui, laisvė, nepriklausomybė, demokratija ir kt., tarsi savaime egzistuoja, yra amžinos ir nekintamos. Ypač pastaruoju metu įsitikinome, kad tai – labai trapios sąvokos, kurias puoselėti ir už kurias kovoti reikia kasdien. Prie šios kategorijos priskirčiau ir toleranciją“, – Tolerancijos dienos proga sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Atrodytų, jau sutariame, kad egzistuoja skirtumai, ir mes juos daugiau ar mažiau priimame.  Ji šios dienos proga linkėjo kasdien ieškoti ir rasti atsakymus į klausimus, kur yra tolerancijos ribos, kada pakantumas virsta abejingumu, o mandagumas – pretekstu patyčiomis. Į Tolerancijos dienos minėjimą siekiama įtraukti įvairaus amžiaus mokinius, vaikus.

Mūsų darželyje jau antrą savaitę vyksta akcijos, renginiai, pokalbiai apie žmonių skirtingumą. Priešmokyklinukai dalyvavo projekte ,,Mes skirtingi, o duonutė viena” Anykščiuose, o ikimokyklinukai statė savo Tolerancijos namus. O lapkričio 16-Tolerancijos dieną svečiavosi teatras iš Kauno su ,,Baltuoju lokiu”. Nebijokime būti kitokiais.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/tukstantis-svietimo-istaigu-dalyvaus-tolerancijos-namo-iniciatyvoje-1102855