Menu Close

Teatro savaitė

Teatras – ypatinga erdvė, kurioje būdami vaikai ne tik lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius ir išlaisvina fantaziją. Būdami teatre vaikai geriau save pažįsta, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius. Be to, žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius, jie supranta, kad yra ne vieni, kad ir kiti bendraamžiai taip pat kartais patiria tas pačias emocijas: liūdesį ir džiaugsmą, pyktį ar nusivylimą. Tai yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją.

Kovo 27 d. minima tarptautinė teatro diena. Šia proga kovo 27–31 d. darželyje vyko Teatro festivalis, kuris pakvietė vaikus leistis į nepamirštamą teatro pasaulį. Teatro savaitės  tikslas – siekti, kad vaikai  susidomėtų teatru, pajustų jo galimybes, lavintų vaizduotę, nugalėtų scenos baimę. Šiais metais  vaikai turėjo galimybę susipažinti su spektaklio kūrimo procesu,  patys tapti aktoriais, pasakų bei inscenizacijų personažais.

Teatro festivalio ,,Rūtos šakelė” repertuaras:

,,Kaip kurmis gerus darbus darė”-,,Žvirbliukai”;

,,Dangus griūva”-..Pelėdžiukai”;

,,Saulytė žadina pavasarį”-,,Žiogeliai”;

,,Grybų karas”-,,Drugeliai”;

,,Vaikų dienos”-,,Nykštukai”.

Svečiuose lankėsi Panevėžio Kastyčio Ramanausko  ir  ,,Voveraitė” lopšelių-darželių ugdytiniai ir mokytojai.

Smagu, kad teatro savaitė kiekvienais metais vaikams suteikia daug džiugių akimirkų, leidžia gėrėtis draugų ir savo gebėjimais, pasitelkiant įvairias menines raiškos priemones (judesį, žodį, balso intonaciją).

Teatro šakelė šiais metais atiteko ,,Drugelių” grupės jauniesiems aktoriams.Geriausio aktoriaus titulas atiteko Emiliui,o aktorės-Augustai, kadangi spektakliai buvo labai įdomūs ir žaismingi, komisija nusprendė įsteigti „Mažąją Rūtos šakelę”, kuri atiteko „Pelėdžiukų” grupės ugdytiniams.

Norisi nuoširdų ačiū pasakyti meninio ugdymo mokytojai Rimantai, visoms mokytojoms,vaikams,jų tėveliams, kad Teatro festivalis vyko kaip pačiame tikriausiame teatre.

Vaikų ir mokytojų fantazija nuvedė į paslaptingą teatro pasaulį.

                        

Iki susitikimo kitais metais.