Menu Close

Pojūčių kambarys jau ir pas mus

Paskutinę sausio dieną ,,Rūtoje” oficialiai  duris atvėrė Pojūčių kambarys. Įstaigos direktorė Regina kartu su aktyviausiais darželio tėveliais išbandė  sensorinio kambario įrangą ir priemones. Kuo ypatingi sensoriniai kambariai ? Tai lyg naujas, intensyvus pasaulis, kuriame visi pojūčiai: rega, klausa, uoslė, jutimas yra mankštinami vienu metu. Kambaryje įrengti 2 metrų aukščio burbulų vamzdžiai, keičiantys spalvą, nuo kurių sklinda švelnus vibravimas  jį prilietus, matomas akvariumas su medūzomis. Kambario tema susijusi su povandeniniu vandens pasauliu. Visi įrenginiai šiuolaikiški ir  kambaryje kviečia tyrinėti, atitrūkti nuo pažįstamos aplinkos. Šviečiančių kubų rinkinys, sensorinis atminties žodynas plės vaikų patyrimines ir pažintines funkcijas.

Į kambarį vaikai gali ateiti po vieną, poromis arba su jais lydinčiais pedagogais  arba švietimo pagalbos specialistais. Čia tampa vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, kai sunku prisitaikyti prie naujų iššūkių, susikaupti ar gerai pradėti dieną.

Sensorinė aplinka pasitarnauja savireguliacijai, kai vaikui yra suteikiamos erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kambaryje galima ir nieko neveikti, atsigulti ant sėdmaišio-jutiminės salos  ir leisti garsams, kvapams ir vaizdams veikti, galima išbandyti ir masažines priemones-žaislus.

Kambarys skirtas ne tik atsipalaidavimui, bet ir esant vaikams su specialiais ugdymosi poreikiais, perdėtai aktyviems, turintiems autizmo spektro sutrikimą, esant klausos ar regos susilpnėjimui.