Menu Close

Mokomės naujos metodikos

Besibaigiant vasaros atostogoms, pagal Lit-Lat projekto „Colorful emotions“ numatytas veiklas, sulaukėme ne tik interaktyvaus smėlio stalo, bet ir specialių mokymų su šia nauja metodika. Interaktyvus stalas – naujausia ir universali mokymo(-si) priemonė tinkanti darželiams ir mokykloms. BMK skiria ypatingą dėmesį švietimui –  domisi  naujausiomis technologijų švietimo srityje tendencijomis, nuolat gilina savo žinias apie jau esamus sprendimus ir produktus. Todėl BMK atstovė vedė praktinius mokymus mūsų įstaigos pedagogėms. Smėlio terapijos naudą mokslininkai yra įrodę yra jau senai, tačiau tiesiog piešti smėlyje ar jį stumdyti greitai pabosta. Interaktyvi smėlio dėžė sujungia tradicinės smėlio terapijos privalumus bei praturtina juos virtualia realybe. 

Kurdamas virtualų pasaulį smėlio dėžėje vaikas gali rasti realaus gyvenimo problemų sprendimą ir žaismingai sumažinti stresą bei nerimą, kurio šiuolaikiniame pasaulyje gerokai per daug. Vaiko žaidimo būdas – virtualių pasaulių kūrimas ir sunaikinimas – padeda įveikti klaidos ar abejonių baimę. Vis daugiau vaikų šiais laikais turi specialiųjų poreikių, tačiau jie įtraukiami į aktyvų socialinį, švietimo ir kultūrinį gyvenimą. Interaktyvi smėlio dėžė taps puikia žaidimo ir mokymosi priemone visiems vaikams žaisti kartu. 

Sąveika su smėliu teigiamai veikia centrinę nervų sistemą bei stimuliuoja smegenų dalis, atsakingas už kalbą, dėmesio koncentraciją ir atmintį. Žaidimas su smėliu ramina ir atpalaiduoja, palengvina stresą. Psichologai smėlio terapiją rekomenduoja susiduriantiems su agresija, nerimu, perdėtu uždarumu, dideliu sergamumu ar emociniu pažeidžiamumu. Šis metodas taip pat naudojamas siekiant užkirsti kelią drovumui ir sumažinti įvairius bendravimo iššūkius. Puikiai tinka autizmo spektro bei kitų raidos sutrikimų turintiems vaikams ir suaugusiems. 

Tad nekantraudamos laukiame naujų mokslo metų pradžios, kad galėtume kartu su vaikais išbandyti naują smėlio terapijos metodiką.