Menu Close

Iniciatyva ,,Matau tave”

Jau trečius metus iš eilės LRT, kartu su kitais Europos transliuotojų sąjungos (EBU) visuomeniniais transliuotojais, rengia didelio Lietuvos vaikų aktyvumo sulaukusią iniciatyvą „Matau tave“ („SayHi“) ir kviečia vaikus šokti kartu. Iniciatyvos tikslas – per muziką ir šokį, pozityvias ir smagias veiklas, puoselėti draugiškus vaikų tarpusavio santykius ir mokytis priimti vieniems kitų skirtumus.

„Džiaugiuosi, jog šiemet vaikus ne tik kviesime šokti draugystės šokį „Vienintelis toks“, bet ir dar daugiau kalbėsime įtraukties bei įvairovės temomis. Pasitelkdami tikrų vaikų istorijas, panašias patirtis išgyvenusių suaugusių ir psichologų patarimus sieksime, kad patys vaikai žinotų, kaip gali priešintis patyčioms ir padėti jas patiriantiems aplinkiniams.

Šiek tiek keičiasi ir iniciatyvos sąlygos – vaikus kviečiame šokio įrašais dalytis socialiniuose tinkluose, tikėdami, jog taip žinia apie draugystę, toleranciją ir pasitikėjimą savimi sklis dar plačiau“, – sako LRT vaikų ir jaunimo vyr. redaktorė Aistė Jurė.

Visos kampanijos „Matau tave“ metu LRT televizijos kanaluose ir socialinių  tinklų paskyrose bus rodomas turinys įtraukties įvairovės temomis, vaikų, susidūrusių su patyčiomis, istorijos.

Vaikai kviečiami išmokti šokį, nusifilmuoti, kaip jį atlieka, ir vaizdo įrašais iki spalio 31 d. dalytis socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #MatauTave2022 ir #SayHi.

Kampanijos finalas vyks lapkričio 11 d. 12 val., kai visi Europos vaikai kartu šoks bendrą kampanijos šokį ir per LRT PLIUS bus transliuojama finalinė kampanijos laida. Jos metu paskelbsime ir vieną atrinktą šokančių vaikų grupę, kurią LRT pakvies ne tik pamatyti televizijos užkulisių, bet ir muzikinį vaizdo klipą „Vienintelis toks“ nufilmuoti LRT studijoje.

Kaip mums pavyko atlikti šokį, galite patys įvertinti: https://youtu.be/vlgo-0_btIc