Menu Close

Gerumo akcija “Sušildyk”

Įsivaizduokite, kad lėtai žingsniuojate pavasarėjančio miesto gatve. Neskubate… Oras nuostabus, mėgaujatės kiekvienu švelniu vėjelio gūsiu, paukščių čiulbesiu, net judrių gatvių triukšmas nesudrums šios ramybės. Stebite: netoliese parkelyje mamos stumdo vežimėlius, tėčiai su vaikais spardo kamuolį, susikibę už rankų vaikšto senoliai, aplink juos krykštauja anūkai. Kaip gražu ir miela, visi tokie dėmesingi, vieni kitais rūpinasi. Širdyje Jums gera. Kiekvienas iš mūsų esame patyrę tokių akimirkų.

Bet mintys ne visuomet būna šviesios. Pastaruoju metu gyvenimo aplinkybės vis dažniau verčia susimąstyti apie artimuosius, ypač tuomet, kai jie toli, kai negali susitikti, apkabinti, tinkamai pasirūpinti. Atskirtis tapo dar viena vienatvės išraiška.

Ir jei prieš metus, pirmojo karantino metu, daugumai buvo svarbiausia pasirūpinti prekių atsargomis, tai užsitęsęs ir gražiausias metų šventes „pavogęs“ antrasis karantinas išryškino gyvo bendravimo trūkumą. Rūpintis artimaisiais atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau pasidalinti šiluma ir dėmesiu su tais, kuriems jo labai trūksta – išdrįsta ne kiekvienas.

Nors šiuo sudėtingu laikotarpiu palaikyti ryšį labai sunku, tačiau reikšti dėmesį galime įvairiomis formomis. Džiugu, kad Smėlynės biblioteka atsidūrė gražios akcijos centre. Panevėžio bendruomenė Senamiestietis – kovo pradžioje pakvietė visus prisijungti prie akcijos „Sušildyk“, kurios tikslas – šiluma ir rūpesčiu apgaubti 180 Jotainių socialinės globos namų gyventojų. Akcijos dalyvių buvo prašoma numegzti/pasiūti skarą, pleduką, kojines, tapukus ar kitą gaminį ir sujungus savo širdis su rankų šiluma ir virbalais bei siūlais, parodyti, kad dėmesys gali pasiekti visus, kuriems jo trūksta. Visi sukurti darbeliai taptų nuoširdžiomis dovanėlėmis Motinos ir Tėvo dienos proga.

Į šią gražią akciją nuo pirmos dienos aktyviai įsijungė Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ vaikučiai ir pedagogai, tėvai, kurie kūrė atvirukus ir adresatus pasiekė kartu su dovanėlėmis.

Puoselėdami nuoširdžius bendravimo ryšius ir mes prisidedame prie stipresnės mūsų visuomenės kūrimo, dėkojame mokytojoms Rasai, Karolinai ir Jolantai.