Menu Close

Dailės pleneras ,,Pieva”

Panevėžio miesto strateginio plėtros 2021–2027 m. plano vienas iš tikslų yra padidinti Panevėžio miesto bendruomenės įtrauktį į kultūros kūrimą ir naudojimąsi kultūros produktais bei paslaugomis.

Projektas ,,Vaikystės paletė-8“ yra tęstinis ir skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumui skatinti. Šis amžiaus tarpsnis yra ypač imlus naujoms patirtims ir įvairioms meno formoms, todėl projektu  siekiame, kad vaikai turėtų kuo daugiau prasmingų sąlyčių su meno procesu: menine veikla, meno kūriniais, jų suvokimu ir vertinimu – susipažintų su mūsų miestą garsinančių  kūrėjų darbais ( edukacijos Dailės galerijoje, Lėlių vežimo teatre, miesto bibliotekose  ir pan.). Šiuolaikinius vaikus mokslininkai vadina ekrano karta. Išmanieji prietaisai lengvai pasiekiami ištisą parą, įtraukia,  pakeičia vaikų žaidimus ir bendravimą. Skatindami kūrybiškumą ir vaikų emocinės gerovės palaikymą plečiame vaikų dalyvavimo įvairioje socialinėje bei kultūrinėje veikloje galimybes, padėdami išreikšti savo kūrybiškumą,  jausmus, įgyti įgūdžių bendraujant su kitais.

Kasmet vykstančiame lopšelio-darželio „Rūta“ tapybos plenere „Pieva“ (iš dalies Panevėžio savivaldybės finansuojamas projektas „Vaikystės paletė“) siekiame kurti erdvę, kurioje skleidžiasi vaikų kūrybinis potencialas. Kiekvienas įstaigos vaikas kartu su atvykusiais svečiais iš lopšelių-darželių „Pušynėlis“, „Sigutė“ ,„Gintarėlis“, ,,Žibutė” ir Kastyčio Ramanausko turėjo galimybę įvairiomis dailės priemonėmis tapyti, piešti pievą ir jos gyventojus. Kad nepritrūktų popieriaus, drobės, dažų ar įkvėpimo rūpinosi plenero vedančiosios – mokytojos Jolanta Valuntienė , Aušra Kairienė ir Rimanta Nudienė.

Plenerą „Pieva“ vainikavo bendras šokis ir projekto koordinatorės Inos Povilaitienės  jauniesiems dailininkams įteiktos dovanėlės. Sukurti darbai džiugins tėvelius, Panevėžio miesto bibliotekų lankytojus.

Akimirkos iš plenero